RSS

Fotoğrafçılık Siteleri…

20 Eki

Fotoğrafçılık ile uğraşanların sık sık ziyaret ettiği bazı web siteleri, bir çok fotoğrafçının işine yarayabilir, onlar için bir referans olabilir. Fotoğraflarınızı yayınlamak için size alan açan bazı siteleri ve fotoğraf makinesi ve lensler konusunda bilgiler, incelemeler ve resimler bulabileceğiniz önemli siteleri aşağıya alıyorum. Ekran görüntülerini inceleyip, adreslerini kullanarak daha detaylı göz atabilirsiniz.

1-) http://www.1x.com

1x.com sitesi üyelik sistemi olan bir site. Genellikle kaliteli fotoğrafları yayınlıyorlar. Kullanım dili İngilizce, Türkçe desteği yok maalesef. Zaman zaman belli aralıklarla ödüllü yarışmalar düzenliyor.

2-) http://www.500px.com

En popüler fotoğraf paylaşım sitelerinden. Bir çok Türk fotoğrafçı da burada yer alıyor. Genellikle Rus fotoğrafçılar ağırlıkta. Oylama sistemi ile fotoğraflara üyeler tarafından puan veriliyor.

3-) http://www.flickr.com

Yahoo’ nun kurduğu ve desteklediği dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım sitesi. Çok geniş kapsamlı ve kategorilere ayrılmış bir site. Fotoğraflarınızı paylaşabilir, diğer üyelerin fotoğraflarına yorum yapabiliyorsunuz.

4-) http://www.fotokritik.com

Türkçe bir fotoğraf patlaşım sitesi. Türk fotoğrafçıların yer aldığı bir platform. Tasarımı biraz 500px.com sitesine benziyor. Üyeler arasında fotoğraflara yorum yapılabiliyor. Sitenin en çok eleştiri alan yönü, birbirlerine yorum yapan fotoğrafçıların, al gülüm ver gülüm şeklinde birbirlerini seçmeleri.

5-) http://www.pixelpeeper.com

Fotoğraf makineleri ve lensler ile çekilen resimlerin ve o resimler çekilirken hangi ISO, hangi Enstantane ayarlarının kullanıldığını gösteren güzel bir site. Fotoğraflar, Flickr.com’ da yer alıyor.

6-) http://www.dpreview.com

Yeni çıkan Kompakt ve DSLR fotoğraf makineleri ve lensleri konusunda en ciddi ve en detaylı incelemeleri yapan güzel bir site.

7-) http://www.letsgodigital.org

DPreview sitesi gibi fotoğraf makineleri konusunda incelemeler yapan, zaman zaman örnek fotoğraflar yayınlayan bir site. Türkçe dil desteği mevcut.

Yukarıda bahsedilen siteler haricinde yüzlerce,  fotoğrafçılık ile ilgili başka kaliteli siteler de var. Bunları Google ile aratıp bulabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın…

 
Yorum yapın

Yazan: Ekim 20, 2012 in Uncategorized

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: